Airbnb sięgnie po bogatych klientów

Materiały promocyjne

Za 200 milionów dolarów Airbnb przejmie Luxury Retreats, kanadyjską firmę pośredniczącą w wynajmie luksusowych willi i apartamentów – podaje, korzystając z nieoficjalnych informacji, Bloomberg

Luxury Retreats działa na tej samej zasadzie co Airbnb – internauci mogą za pośrednictwem platformy internetowej wynająć luksusowe zakwaterowanie w 90 miejscach na świecie. Ceny zaczynają się od około 700 dolarów za noc. W ofercie jest m.in. willa należąca do reżysera Francisa Forda-Coppoli i wyspa Necker Island, której właścicielem jest Richard Branson, założyciel linii lotniczych Virgin.

– Zawsze szukamy możliwości zaproponowania naszym klientom nowych, zróżnicowanych ofert, ale na razie nie mamy nic do zakomunikowania – mówi Nick Papas, rzecznik prasowy Airbnb. Komentarza w tej sprawie odmówił też rzecznik Luxury Retreats.

Wśród dowodów na to, że Airbnb chce mocniej skupić się na klientach z zasobnym portfelem, jest choćby zwiększanie przez koncern liczby ofert wycieczek organizowanych przez lokalnych ekspertów. Ostatnio wśród pomysłów na spędzanie wolnego czasu znalazła się m.in. degustacja trufli. Firma nie ukrywa też, że chce więcej uwagi poświęcić klientom biznesowym i uruchomić system rezerwacji przelotów.

Airbnb nadal praktycznie w całości dysponuje 3,1 miliarda dolarów, które zebrał od inwestorów. Firma, wyceniana na 30 miliardów dolarów, w drugiej połowie 2016 roku po raz pierwszy wykazała zysk (jego wysokość nie została ujawniona), szacuje się, że będzie zarabiać także w tym roku.

Pozytywne wyniki finansowe notuje także firma Luxury Retreats, choć Bloomberg nie podaje wysokości zysków, a nie jedynie obrót, który w zeszłym roku wyniósł 150 milionów dolarów. Portal bardzo skrupulatnie wybiera obiekty do swojej oferty. Jak informuje, zaledwie 5 procent ze zgłoszonych propozycji trafia ostatecznie do sprzedaży. Dodatkowo klienci mogą zarezerwować usługi konsjerża, barmana lub masażystów.

Tagi:

Mogą Ci się również spodobać

Senatorowie za zwolnieniem organizatorów turystyki z ZUS

Komisja gospodarki narodowej i innowacji Senatu rekomenduje izbie rozszerzenie katalogu beneficjentów w ustawie zwanej ...

12 zabitych w wyniku upadku drzewa na Maderze

12 osób zginęło, a 52 zostały ranne we wtorek na Maderze, gdy drzewo upadło ...

Niemcy – drony niebezpieczne dla samolotów

Mimo zaotrzenia prawa ciągle zdarza się, że nad niemieckimi lotniskami pojawiają się drony zagrażające ...

Chińscy turyści zmieniają nawyki – mniej zakupów, więcej zwiedzania

Pierwsze miejsce na liście priorytetów chińskich turystów zajmuje zwiedzanie, a drugie – rozrywka. Dopiero ...

Niemiecki TUI kusi agentów prowizją za lato 2021

Vouchery zamiast zwrotu pieniędzy i wczesny start ofert na lato 2021 roku, za sprzedaż ...

Wiceminister aktywów państwowych Artur Soboń

LOT musi wypracować na nowo model biznesowy

Dziś nie ma żadnego ryzyka, że narodowy przewoźnik przestanie nim być – zapewnia wiceminister aktywów ...