Booking.com: Doradcy są ważni dla klientów

Pixabay

Co drugi pracownik z 17 tysięcy zatrudnionych przez Booking.com pomaga klientom przy wyborze oferty. Choć firma sprzedaje w internecie, przyznaje, że turyści potrzebują kontaktu z człowiekiem

Co druga z 17 tysięcy zatrudnionych przez Booking.com osób pracuje nad indywidualnymi zapytaniami potencjalnych klientów – informuje portal Touristik Aktuell. Tylko w Berlinie w centrum obsługi pracuje prawie tysiąc konsultantów, którzy w 25 językach odpowiadają na pytania internautów. – Kontakt osobisty pozostaje ważny nawet w czasach cyfryzacji – mówi Peter Verhoeven, dyrektor do spraw współpracy partnerskiej w Booking.com.

Firma chętnie współpracuje też z tradycyjnymi agentami turystycznymi. W ramach programu afiliacyjnego jego ofertę sprzedaje już 15 tysięcy partnerów. Dla nich główną zaletą tej kooperacji jest dostęp do 1,6 miliona ofert zakwaterowania. Około 30 procent z nich to typowe hotele, wśród propozycji znajdują się także mieszkania wakacyjne, łodzie, a nawet igloo. Łącznie portal dysponuje ponad 30 rodzajami zakwaterowania.

W Niemczech współpraca między serwisem a agentami została nawiązana po raz pierwszy pod koniec 2016 roku. Później do swojej oferty propozycje od Booking.com włączyła sieć biur DER. Agenci mają zagwarantowaną prowizję, której wysokość zależy od dostawcy i rodzaju oferty. Pieniądze przelewane są na konto sprzedawcy w kolejnym miesiącu lub wypłacane za pośrednictwem systemu Paypal.

Mogą Ci się również spodobać

Niemieccy agenci na plusie

Niemieccy agenci turystyczni sprzedali w 2017 roku o 4,6 procent więcej wyjazdów niż rok ...

Wakacje na Majorce przecenione o połowę

Do 50 procent dochodzą zniżki na wyjazdy na Majorkę oferowane przez brytyjskie biura podróży. ...

Ski amadé: Inwestujemy miliony w narty

„Trzymaj się prawej strony”, „skręć w lewo”, „jesteś u celu” – takie wskazówki będą ...

Neckermann wystartował ze sprzedażą Lata 2019

Ponad 50 kierunków, 3000 hoteli i przeloty ze wszystkich lotnisk w Polsce – obiecuje ...

Agenci turystyczni dostają prowizję od… klientów

Niemieccy agenci donoszą, że klienci sami proponują im wypłatę prowizji, a właściciele lokali odraczają ...

Tatry Mountain Resorts wymieniły prezesa i zarząd

Igor Rattaj został prezesem spółki Tatry Mountain Resorts (TMR). Zastąpił Bohuša Hlavatý’nego, który po ...