Nie ma śniegu, są wolne pokoje

Fot. Pixabay

Liczba rezerwacji noclegów na sylwestra w polskich górach spadła w porównaniu z zeszłym rokiem o jedną czwartą. Już dawno nie było w tym okresie tylu wolnych miejsc – donosi platforma Noclegi.pl.

W porównaniu z ubiegłym rokiem liczba rezerwacji noclegów na sylwestra w górach spadła o prawie 25 procent – podaje portal Noclegi.pl. Nie ma jednak co liczyć na niższe ceny – jest nawet drożej niż rok temu.

Średnia cena noclegu w obiektach noclegowych o średnim standardzie to 165 złotych od osoby za noc. Na przykład w pensjonacie w Zakopanem za trzy noclegi dla dwóch osób bez wyżywienia trzeba zapłacić około 1000 złotych. Z wyżywieniem, wieczorem z kapelą góralską, zabawami dla dzieci i wstępem do strefy spa i wellness cena rośnie do około 370 złotych od osoby za noc, a z balem sylwestrowym z pokazem fajerwerków czy koncertem – do ponad 600 złotych.

CZYTAJ TEŻ: Hotel z najdroższą choinką na świecie

– Wiele obiektów zamiast balu sylwestrowego oferuje gościom kulig z ogniskiem czy degustacją lokalnych trunków albo zniżki na pobliskie wyciągi. Ale do tego potrzebny jest śnieg – mówi dyrektor zarządzający Noclegów.pl Grzegorz Kołodziej, cytowany w komunikacie.

– Niektóre obiekty próbują zachęcić turystów, rozbudowując sylwestrowe propozycje o elementy niezależne od pogody. Jeśli jednak ta się zmieni i stworzy warunki do uprawiania sportów zimowych, branża z pewnością spróbuje nadrobić straty przez podniesienie cen. Nawet dwukrotnie – prognozuje.

Tagi:

Mogą Ci się również spodobać

Ocean Majesty płynie w pierwszym rejsie pod banderą Itaki

Statek Ocean Majesty, wyczarterowany w całości przez biuro podróży Itaka, odbywa właśnie swój pierwszy ...

Travelplanet: Dużo więcej chętnych na wakacje 2019

O 35 procent rośnie sprzedaż wycieczek z biurami podróży na lato przyszłego roku w ...

Ministerstwo Rozwoju na tropie fałszywego biura podróży

Ministerstwo Rozwoju wystąpiło do prokuratury i policji z zawiadomieniem o podejrzeniu popełnienia przestępstwa przez ...

Zagraniczni turyści w Polsce – pękło 20 milionów

Według wstępnych, szacunkowych jeszcze danych Ministerstwa Rozwoju, w ubiegłym roku do Polski przyjechało ponad ...

Polacy na piątym miejscu w Grecji

Prawie milion Polaków odwiedziło Grecję w ciągu pierwszych dziewięciu miesięcy tego roku, wynika z ...

FlixBus wchodzi do Turcji

Operator połączeń autobusowych FlixBus kupił turecką firmę przewozową Kamil Koç i wkrótce rozpocznie działalność ...