To będą drogie ferie. Najwięcej zapłaci Warszawa

Fot. materiały prasowe

Ceny noclegów w czasie ferii w niektórych miejscowościach już są większe od zeszłorocznych i jeszcze wzrosną – donosi serwis Noclegi.pl

W popularnych górskich miejscowościach za nocleg w czasie ferii trzeba zapłacić średnio 100 złotych od osoby za noc, w tych mniej znanych 60 złotych – informuje platforma rezerwacyjna Noclegi.pl w komunikacie. Ceny w niektórych miejscach już są większe od tych z zeszłego sezonu.

– Od października ceny rosną średnio o 19 procent na miesiąc. Po pierwszych dwóch tygodniach ferii przewidujemy dalszy wzrost – mówi Agnieszka Rzeszutek z Noclegów.pl, cytowana w komunikacie.

CZYTAJ TEŻ: Nie ma śniegu, są wolne pokoje

Dziś ferie rozpoczęli uczniowie z województw łódzkiego, podkarpackiego, pomorskiego i śląskiego. Za tydzień dołączą do nich ci z podlaskiego i warmińsko-mazurskiego, w kolejnym tygodniu z kujawsko-pomorskiego, lubuskiego, małopolskiego, świętokrzyskiego i wielkopolskiego, a 10 lutego – jako ostatni – z dolnośląskiego, opolskiego, zachodniopomorskiego i mazowieckiego.

I właśnie na tych ostatnich szczególnie liczą właściciele obiektów. – Gdy wypoczywa Warszawa, ceny tradycyjnie mogą rosnąć. Już w zeszłym roku niektórzy właściciele obiektów sygnalizowali, że czekają na turystów z Mazowsza, żeby podnieść ceny – mówi Rzeszutek.

Z analizy Noclegów.pl wynika, że największym zainteresowaniem cieszy się Zakopane – kwaterę zarezerwowało tam 46 procent użytkowników serwisu. Nocleg w Zakopanem dla jednej osoby kosztuje teraz średnio 98 złotych, o 25 procent więcej niż listopadzie. Jeszcze drożej jest w Białce Tatrzańskiej – 108 złotych czy Kościelisku – 113 złotych. Tymczasem w połowie roku nocleg w tych miejscowościach można było zarezerwować za niecałe 70 złotych.

Nieco taniej jest natomiast w Ustrzykach Dolnych, Bańskiej Niżnej, Poroninie czy Białym Dunajcu, gdzie można znaleźć nocleg za około 60 złotych. Serwis podaje, że liczba wczesnych rezerwacji na ferie w porównaniu z poprzednim rokiem wzrosła o jedną trzecią.

ZOBACZ TAKŻE: Traveldata: Zima daje zarobić biurom podróży

Swoje zestawienie najpopularniejszych miejscowości w styczniu i lutym podaje również portal Nocowanie.pl. W pierwszej dwudziestce znalazły się same miejscowości górskie. Ranking otwiera Zakopane z wynikiem 34,3 procent zapytań, za nim plasują się Białka Tatrzańska – 20,3 procent, Szczyrk – 16,8 procent, Karpacz – 14,9 procent oraz Szklarska Poręba – 13,7 procent.

Największym wzięciem cieszą się kwatery i pokoje – pyta o nie prawie 50 procent użytkowników serwisu. Na kolejnych miejscach plasują się apartamenty, domki i pensjonaty.

Tagi:

Mogą Ci się również spodobać

Wizz Air: Nie polecimy z Polski przed 6 czerwca

Wizz Air zawiesza wszystkie loty w polskiej siatce połączeń do 6 czerwca – ogłosił ...

W Mouzenidisie zaczęło się już Lato 2019

Chalkidiki, Riwiera Olimpijska, Zakintos i Kreta – przyszłoroczne wakacje w tych czterech regionach Grecji ...

Genewa drożeje na wiosnę

O 22 procent urosły od lutego ceny noclegów w Genewie – podaje serwis Trivago.pl ...

Rego-Bis za darmo zmieni rezerwację

Biuro podróży Rego-Bis zapewnia, że wszyscy turyści, którzy kupili wycieczki z jego letniej oferty, ...

W Austrii hotele otwarte od końca maja

Od 29 maja hotele i inne obiekty zakwaterowania w Austrii będą mogły otworzyć się ...

Polski Bus z przesiadką w Łodzi i Wrocławiu

Klienci Polskiego Busa, wybierający się na Litwę, Łotwę i do Estonii, mogą już korzystać ...