Egipt – hotele bez bufetów, za to z odkażaniem bagażu

Fot. materiały prasowe

Dwumetrowa odległość między gośćmi, mierzenie temperatury przy każdym wejściu i brak bufetu – takie między innymi zasady wprowadza w egipskich hotelach Ministerstwo Turystyki i Starożytnego Dziedzictwa.

Egipskie Ministerstwo Turystyki i Starożytnego Dziedzictwa opublikowało szczegółowe wytyczne sanitarne dla hoteli i ośrodków turystycznych. Obiekty, które chcą się ponownie otworzyć, muszą je obowiązkowo wdrożyć, a następnie poddać się inspekcji. Jeśli nie będzie uchybień, dostaną ważny przez rok certyfikat bezpieczeństwa higienicznego. Tylko wtedy będą mogły przyjmować gości.

Hotele muszą podpisać deklarację przestrzegania zasad i prowadzić rejestr, w którym znajdą się między innymi daty i godziny dezynfekcji wraz z nazwiskami przeprowadzających je pracowników. W wypadku naruszenia któregokolwiek z przepisów kierownik hotelu traci licencję, a obiekt – pozwolenie na działalność.

Znak graficzny certyfikatu to stylizowane słońce i wpisane w nie trzy hieroglify oznaczające „życie”, „pomyślność” i „zdrowie”.

Fot. materiały promocyjne

W pierwszym (eksperymentalnym) etapie odmrażania hoteli, który rozpoczął się 15 maja, obiekty mogą przyjmować tylko turystów krajowych i być zapełnione w 25 procentach. W drugim etapie, od 1 czerwca, będą mogły się wypełnić w maksymalnie 50 procentach. Liczba pracowników również musi być zmniejszona o połowę.

CZYTAJ TEŻ: Egipski rząd ratuje turystykę

Regulamin nakazuje hotelom uruchomienie kliniki i wyznaczenie pomieszczenia na kwarantannę. Wśród wytycznych, których muszą przestrzegać, znalazły się też zapewnienie gościom i personelowi środków do dezynfekcji, masek i rękawiczek (od producentów zatwierdzonych przez Ministerstwo Zdrowia i Ludności) oraz regularna dezynfekcja pomieszczeń wspólnych, poręczy, uchwytów, stołów czy leżaków plażowych, a także zwiększenie stężenia chloru i bromu w wodzie basenowej do maksymalnie dopuszczonego.

Goście powinni być meldowani elektronicznie lub przy użyciu długopisów jednorazowych. Ich bagaże mają być odkażone przed wniesieniem do hotelu. Turystom przy każdym wejściu do obiektu trzeba też mierzyć temperaturę.

Hotele muszą dopilnować, aby goście się nie gromadzili. Na przykład w windach czy kasynach może przebywać połowa dozwolonej w normalnych warunkach liczby osób.

ZOBACZ TAKŻE: Przez brak turystów Egipt traci miesięcznie miliard dolarów

W restauracjach nie ma już bufetów, działają one w systemie à la carte, a dania serwowane są do stolików. Odległości między stolikami i leżakami mają być nie mniejsze niż dwa metry, a między siedzącymi przy stole metr. Nie są dostępne fajki wodne.

Zajęcia rekreacyjne na plażach i nad basenami odbywają się w ograniczonym zakresie. Goście mogą korzystać z siłowni, nieczynne są natomiast sauny, jacuzzi czy salony masażu.

Tagi:

Mogą Ci się również spodobać

Dane klientów to podstawa pracy agenta

Agenci, którzy nie będą zbierać danych klientów i nie zadbają o pozyskanie zgody na ...

LOT odbiera ósmego dreamlinera

Jutro prosto z fabryki w Everret w Stanach Zjednoczonych odleci do Warszawy ósmy i ...

Itaka ze Złotym Godłem

Biuro podróży Itaka odebrało złote godło badania „Konsumencki Lider Jakości 2020” organizowanego przez magazyn ...

Hotelowy boom nad Wisłą trwa

Biznes i turystyka napędzają popyt na usługi hotelowe, kolejne marki szykują się do wejścia ...

Meksyk: Zalegalizujmy narkotyki, turystyka zyska

39 milionów zagranicznych turystów przyjechało w zeszłym roku do Meksyku. Kraj może wkrótce znaleźć ...

Lublin zyskał sześć nowych połączeń lotniczych

Połączenia lotnicze z Lublina do Monachium od dziś realizują linie lotnicze BMI Regional. To ...