Ireneusz Węgłowski w radzie nadzorczej Orbisu

Ireneusz Węgłowski
Ireneusz Węgłowski
Fot. materiały prasowe

Rada nadzorcza Orbisu na dzisiejszym zgromadzeniu powołała członków zarządu jedenastej kadencji. Ireneusz Węgłowski, którego kadencja w zarządzie wygasła, przechodzi do rady nadzorczej.

Jak informuje Orbis w komunikacie, prezesem i dyrektorem generalnym Orbisu ponownie został Gilles Clavie, który od 1 lipca będzie również pełnił te same funkcje w spółce AccorInvest. Stanowisko wiceprezesa i dyrektora operacyjnego objął Dominik Sołtysik, dotychczasowy członek zarządu i dyrektor ds. zarządzania nieruchomościami. Do zarządu weszła również w charakterze członka Inesa Kuczalska, która od 2009 roku była zastępczynią dyrektora finansowego Orbisu, a od września 2019 roku sama jest dyrektor finansową spółki.

Fot. materiały prasowe

CZYTAJ TEŻ: Gilles Clavie na czele AccorInvest

Inesa Kuczalska jest absolwentką finansów i bankowości oraz studiów Executive Master of Business Administration w Szkole Głównej Handlowej w Warszawie, ukończyła również program MBA Uniwersytetu Quebecu w Montrealu (UQAM). Od 2007 roku należy do międzynarodowej organizacji ACCA (Association of Chartered Certified Accountants) zrzeszającej specjalistów od finansów, rachunkowości i zarządzania.

Ireneusz Węgłowski, którego kadencja w zarządzie wygasła, został powołany do rady nadzorczej z dniem 16 lipca. Węgłowski był wiceprezesem Orbisu od 1991 roku. W ostatnich latach odpowiadał między innymi za komunikację korporacyjną spółki, relacje inwestorskie, relacje z mediami i CSR (społeczna odpowiedzialność biznesu). Wcześniej działał w Orbisie w obszarze zarządzania nieruchomościami hotelowymi, uczestniczył w zmienianiu modelu biznesowego spółki, brał udział w wielu projektach zbycia niestrategicznych dla niej nieruchomości.

ZOBACZ TAKŻE: Orbis wychodzi z giełdy

Tagi:

Mogą Ci się również spodobać

Polscy touroperatorzy zapowiadają więcej pomysłów na zwiedzanie Niemiec

Nawiązaliśmy dziesiątki kontaktów, zebraliśmy wiele informacji praktycznych, a do tego odkryliśmy wiele ciekawych miejsc ...

Lotnisko w Wiedniu chce sięgnąć po pięć gwiazdek

Lotnisko Schwechat w Wiedniu uznało, że czas kryzysu i przestoju to najlepszy czas na ...

Traveldata: Może po wyborach ludzie pomyślą o wakacjach?

Obawy o zdrowie i portfele powodują, że trudno o popyt na wycieczki zagraniczne. W ...

Turecki touroperator kupi niemieckiego Neckermanna

Turecki Anex Tour przejął Thomasa Cooka w Rosji i podpisał wstępną umowę na kupno ...

Nowa Zelandia: Erupcja wulkanu, co najmniej pięć ofiar

W poniedziałek wybuchł najbardziej aktywny wulkan Nowej Zelandii, Whakaari na wyspie White. W momencie ...

Strajk w Berlinie: 580 odwołanych lotów

Personel naziemny na berlińskich lotniskach Tegel i Schoenefeld kontynuuje rozpoczętą dzień wcześniej akcję strajkową ...