POT: Więcej czasu, żeby zyskać certyfikat dobrych praktyk w turystyce

Jeszcze do końca czerwca 2021 r. przedsiębiorcy mogą zgłosić swoje obiekty i firmy turystyczne, żeby uzyskać Certyfikat Dobrych Praktyk – przypomina Polska Organizacja Turystyczna.

Publikacja: 18.06.2021 14:46

POT: Więcej czasu, żeby zyskać certyfikat dobrych praktyk w turystyce

Foto: Fot. Bloomberg

Certyfikat przewiduje ocenę warunków świadczenia usług przez obiekty i firmy, które przyjmują w ramach rozliczeń od klientów bony turystyczne. Certyfikat potwierdza jakość ich usług i daje klientom poczucie bezpieczeństwa, co nie jest bez znaczenia w kontekście pandemii koronawirusa – zapewnia POT w komunikacie.

– Duże zainteresowanie i pozytywny odbiór społeczny bonów turystycznych świadczą, że rozwiązanie to spełnia swoje zadanie – mówi cytowany w komunikacie sekretarz stanu w Ministerstwie Rozwoju, Pracy i Technologii Andrzej Gut-Mostowy. – Zachęcam przedsiębiorców do rejestrowania się w programie Polski Bon Turystyczny i zgłaszania swoich obiektów i usług do projektu Certyfikacji Podmiotów Turystycznych. Dzięki temu turyści planując urlopy łatwiej odnajdą spełniające ich oczekiwania obiekty. A każdy bon wymieniony na zakwaterowanie, zwiedzanie czy inne usługi turystyczne objęte programem, to pieniądze, które przekładają się na większe obroty, utrzymanie miejsc pracy i rozwój infrastruktury turystycznej.

CZYTAJ TEŻ: Certyfikat potwierdzi dobre praktyki przedsiębiorców turystycznych

Certyfikacja podmiotów turystycznych ma być dodatkową formą promowania obiektów noclegowych i organizatorów turystyki, którzy „świadczą usługi turystyczne na wysokim poziomie i dbają o bezpieczeństwo podróżnych”.

Od kwietnia po certyfikat zgłosiło się ponad 2 tysiące z 20 tysięcy firm i organizacji zarejestrowanych w programie Polski Bon Turystyczny.
Zadeklarowali, że zapewniają usługi według zasad zawartych w przygotowanym przez POT katalogu dobrych praktyk. Prawie 180 z nich dostało już dokument potwierdzony przez Polską Organizację Turystyczną. „Duże zainteresowanie przedsiębiorców skłoniło organizatorów do przedłużenia terminu zgłoszeń”. Program certyfikowania POT ogłosił w kwietniu, pierwotnie zgłaszanie się chętnych miało trwać do maja.

""

turystyka.rp.pl

– Przedsiębiorcy rozumieją, że w obecnych czasach zagwarantowanie poczucia bezpieczeństwa swoim pracownikom i podróżnym to podstawa prowadzenia działalności – przekonuje wiceprezes Polskiej Organizacji Turystycznej Anna Salamończyk–Mochel. – Certyfikaty pomagają rozpoznać obiekty turystyczne, które są gwarancją bezpiecznego wypoczynku i zapewniają dostęp do udogodnień dla dzieci i turystyki rodzinnej. Obserwując duże zaangażowanie podmiotów turystycznych, przedłużyliśmy termin przyjmowania zgłoszeń do końca czerwca. Wierzymy, że ten dodatkowy czas pozwoli wszystkim chętnym dołączyć do projektu.

WARTO: Prezes POT: Bon turystyczny ma przyszłość

Nowe Trendy
Minister od turystyki, Piotr Borys, nie zostanie prezydentem
Materiał Promocyjny
Tajniki oszczędnościowych obligacji skarbowych. Możliwości na różne potrzeby
Nowe Trendy
Bruksela sprawdza, czy Google nie łamie prawa, pokazując oferty lotów
Nowe Trendy
Jaki wpływ na gospodarkę ma branża spotkań i wydarzeń? „Wyniki są imponujące”
Nowe Trendy
Grecka wyspa będzie neutralna klimatycznie. Zainwestuje w nią gigant turystyczny
Nowe Trendy
Ukraina planuje turystykę po wojnie. Na razie pokazuje odwagę swoich obywateli