Od 18 lat studenci ekonomicznej szkoły Cologne Business School oceniają wszystkie stoiska na targach ITB w Berlinie. W tym roku uznali, że najciekawsze stoisko ze wszystkich ma Bawaria. W kategorii „najlepszy wystawca wśród krajów europejskich” wskazali na Polskę.
Polskie stoisko zostało wyróżnione za różnorodność atrakcji jakie przygotowali wystawcy, za atmosferę, gościnność i obsługę. Największe wrażenie zrobiły na nich pokazy robienia pierników przygotowane przez Żywe Muzeum Piernika w Toruniu, laureata Złotego Certyfikatu POT z roku 2017.
Oprócz pieczenia i dekorowania pierników na polskim stoisku można zobaczyć doświadczenia, pokazujące niezwykłe właściwości wody, które prowadzi wrocławski Hydropolis, wziąć udział w wyplataniu z trawy zabawek (stoisko „Wypoczywaj na wsi” przygotowane przez Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi), zobaczyć dzięki goglom VR spływ Nysą Kłodzką, zajrzeć przez coś na kształt odwróconego peryskopu do kopalni Guido w Zabrzu, poznać dzięki ogromnej makiecie Kanału Elbląskiego zasadę działania pochylni, dzięki którym kursują tam statki, czy zobaczyć jeden z tysięcy obrazów namalowanych podczas produkowania filmu „Mój Vincent”, którego jednym ze sponsorów był Wrocław. Na niewielkiej scenie rozgrywane są konkursy. Międzynarodowa publiczność musi się na przykład zmierzyć z powiedzeniem: Szedł Sasza suchą szosą podczas suszy.
To największy sukces Polski dotychczas w tym konkursie, ale nie jedyny. Wcześniej bowiem polskie stoisko na ITB w roku 2017 znalazło się na dziesiątym miejscu w kategorii Europa, w roku 2015 zajęło ósme miejsce, a w 2014 – drugie.
Nagrodę odebrali w imieniu Polski przedstawiciele Polskiej Organizacji Turystycznej. Targi, które zaczęły się w środę, 7 marca, trwają jeszcze dzisiaj do godziny 17.