Jury Tourism Trends Awards przyznało główną nagrodę wirtualnej mapie Kasprowego Wierchu stworzonej przez Polskie Koleje Linowe i firmę Amistad. Specjaliści uznali, że aplikacja przerosła konkurentów funkcjonalnością i wykorzystaniem nowych technologii – czytamy w komunikacie PKL.
– Mobilny przewodnik PKL-u jest kompleksową i nowoczesną odpowiedzią na potrzeby turystów. Uznaliśmy, że aplikacja wyróżnia się wszechstronnością i nowatorskimi rozwiązaniami, które pozwalają urozmaicić wycieczki i dobrze poznać okolice Kasprowego Wierchu – tłumaczy cytowany w komunikacie Łukasz Wysocki, członek jury, prezes Gdańskiej Organizacji Turystycznej.
– Aplikacji Kasprowy Wierch poświęciliśmy dużo uwagi i włożyliśmy sporo pracy – wyjaśnia Patryk Białokozowicz z zarządu PKL. – Mamy nadzieję, że będzie długo służyć wszystkim turystom pojawiającym się w Tatrach. Już myślimy, co jeszcze możemy udoskonalić, żeby była coraz bardziej praktyczna i ułatwiała poruszanie się po górach
Konferencja Nowe Trendy w Turystyce co roku przyciąga do Gdańska przedstawicieli branży turystycznej w Polsce. W skład jury konkursu o Tourism Trends Awards wchodzą eksperci z dziedziny biznesu, którzy oceniają firmy wprowadzające na rynek nowe trendy i technologiczne rozwiązania. W tym roku nagrody przyznawane były z zakresu marketingu, zarządzania i nowych technologii.
Jak wyjaśnia PKL, aplikacja Kasprowy Wierch została zaprojektowana tak, by spełniać potrzeby zarówno amatorów górskich wycieczek, jak i bardziej zaawansowanych pasjonatów tatrzańskiej wspinaczki. Jest przydatna w planowaniu wędrówek w Tatry. Aplikacja działa także w trybie offline, dlatego dzięki niej przy pomocy GPS można sprawdzić swoje położenie nawet, gdy straci się zasięg. Do dyspozycji użytkowników są również informacje o stanie pogody, o poziomie trudności szlaków i czasie potrzebnym na ich przebycie oraz godziny otwarcia kolei linowej PKL Kasprowy Wierch. Dzięki funkcji AR (augmented reality – rozszerzona rzeczywistość) turyści mogą sprawdzić jak mijane przez nich miejsca i obiekty wyglądały osiemdziesiąt lat temu, kiedy turystyka w Tatrach dopiero zaczynała się rozwijać.