Koronakryzys zakończy erę all inclusive?

Fot. AFP

Po koronakryzysie turystyka będzie wyglądać inaczej, twierdzą przedstawiciele tureckiej branży turystycznej. Ich zdaniem wyżywienie w formie bufetu i system all inclusive mogą stracić na atrakcyjności.

Przedstawiciele tureckiej branży turystycznej twierdzą, że nawet po ustaniu pandemii ludzie będą się obawiać dużych skupisk ludzkich, co będzie miało przełożenie na turystykę – pisze niemiecki portal branżowy Tourexpi, powołując się na doniesienia tureckiej agencji informacyjnej Anadolu Ajansı.

Cytowany przez nią prezes instytutu World Tourism Forum, Bulut Bağcı, twierdzi, że po koronakryzysie ludzie będą podróżować w mniej popularnym okresie. To może sprawić, że w niektórych miejscach sezon wydłuży się.

CZYTAJ TEŻ: Turcy mają nowy pomysł na all inclusive

Bağcı jest też przekonany, że na atrakcyjności straci wyżywienie w formie bufetu. – Do tej pory w Turcji królowało all inclusive z otwartymi bufetami. Klienci byli gotowi stać w kolejkach i korzystać z tych samych sztućców. Teraz to się zmieni – twierdzi.

Prezes stowarzyszenia hotelarzy TÜROB, które szczególnie aktywnie działa w Stambule, Müberra Eresin, podkreśla jednak, że formuła „wszystko w cenie” dominuje w obiektach na wybrzeżu. W hotelach miejskich nie ma już takiego znaczenia. Dlatego tym ostatnim będzie łatwiej skupić się na procedurach zachowania higieny.

Również Eresin jest przekonana, że otwarte bufety nie będą cieszyły się takim powodzeniem jak dotychczas. – Na razie trudno przewidzieć, z jakimi zmianami będziemy mieć do czynienia i które z nich utrzymają się dłużej – konkluduje.

ZOBACZ TAKŻE: Baleary ograniczają drinki w all inclusive

Tagi:

Mogą Ci się również spodobać

POT sięga po Singapurczyków

Chętnie zobaczą stare miasto i średniowieczny zamek, zachwycą się przyrodą i spróbują pierogów, ale ...

Tomasz Przygocki zasili zespół Neckermanna

Neckermann powiększa dział sprzedaży. Z początkiem października do jego zespołu regionalnych kierowników sprzedaży, który ...

Porównywarki cen muszą informować o prowizji

Portale porównujące ceny tych samych usług i towarów od różnych sprzedawców muszą informować, że ...

Białystok przeprasza za folder dla Białorusinów

Urząd Miasta Białystok wycofał z dystrybucji informator o atrakcjach turystycznych Białegostoku i okolic wydany ...

Do Wizz Aira z większym bagażem podręcznym

Pasażerowie podróżujący samolotami węgierskiego przewoźnika mogą zabrać na pokład jeden bagaż podręczny o wymiarach ...

Tatry nakarmią turystów

Pierwszy mobilny punkt gastronomiczny Tatrzańskiego Parku Narodowego zostanie dziś otwarty przy najpopularniejszym szlaku turystycznym ...