Do Szwajcarii tylko z kwarantanną

Fot. AFP

Minister zdrowia Szwajcarii dopisał Polskę do listy krajów wysokiego ryzyka. To oznacza, że ich mieszkańcy muszą przejść kwarantannę po przyjeździe do tego kraju.

Ograniczenie będzie obowiązywać od 22 marca.

Lista regionów i krajów objętych obostrzeniem aktualizowana jest co dwa tygodnie. Liczy już kilkadziesiąt pozycji. Polskę dopisano do niej 10 marca razem między innymi z Bułgarią, Belgią, Rumunią, Cyprem, Węgrami, Katarem, włoskim Veneto i miastem Wiedeń.

CZYTAJ TEŻ: Turcja przedłuża warunek okazywania testów przez turystów

Na listę są wciągane kraje o wysokim poziomie zakażeń koronawirusem na 100 tysięcy mieszkańców w ostatnich 14 dniach. Chodzi o zachorowalność w co najmniej 60 wyższa niż w Szwajcarii, kraj ten jest umieszczany na liście, ponieważ ma większe ryzyko zakażenia niż Szwajcaria.

To, czy kraj lub obszar znajduje się na liście krajów wysokiego ryzyka FOPH, zależy między innymi od 14-dniowej częstości występowania. Ta częstość przedstawia liczbę nowych infekcji, które wystąpiły na 100 000 osób w ciągu ostatnich 14 dni. Jeśli zachorowalność w danym kraju jest średnio o co najmniej 60 przypadków wyższa niż w Szwajcarii.

ZOBACZ TEŻ: Cypr: Polska w grupie czerwonej, konieczne dwa testy

Szwajcaria to jeden z ostatnich krajów w Europie, w których czynne są stoki narciarskie. Turyści z polski chętnie z tego korzystają.

Jak odnotowała organizacja odpowiedzialna za promocję turystyki szwajcarskiej Switzerland Tourism w styczniu tego roku turyści z Polski zarezerwowali w Szwajcarii o 63,9 procent więcej noclegów niż w styczniu rok wcześniej.

– Wydarzyło się coś niesamowitego. Polska jest jedynym krajem, który notuje wzrost w noclegach rezerwowanych w Szwajcarii – komentuje Adriana Czupryn z warszawskiego biura Switzerland Tourism. – Zawdzięczamy to wyjazdom Polaków na narty. W stosunku do tego samego okresu rok wcześniej, polscy turyści wykupili o 200 procent więcej noclegów w regionach górskich! Po tym, jak prężnie działają polskie biura podróży wyspecjalizowane w organizowaniu wyjazdów na szwajcarskie stoki, podobnych wyników spodziewamy się także w lutym – dodaje.

Źródło: Switzerland Tourism

Tagi:

Mogą Ci się również spodobać

DRV: Nie ma powodu, by zwracać pieniądze za Egipt

Klienci, którzy kupili wycieczkę do Egiptu, nie mają prawnych podstaw, by domagać się teraz ...

Zakopiański Imperial będzie Mövenpickiem

Accor przejmie zarządzanie zakopiańskim hotelem Imperial. Po rozbudowie obiekt będzie działał pod należącą do ...

Kilkadziesiąt ofiar katastrofy autokaru w Tunezji

22 osoby zginęły, a 21 zostało rannych w wypadku autobusu na północy Tunezji. Jak ...

Trenerzy turystyki radzą, jak rozmawiać dziś z klientami

Teraz jest dobry czas na podjęcie działań marketingowych – mówi niemiecki trener turystyki. Wraz ...

Exim Tours motorem wzrostu DER Touristik

Obroty Grupy DER Touristik za zeszły rok wyniosły 6,7 miliarda euro i były o ...

Burmistrz Krynicy-Zdroju: Jeśli ruszy turystyka, jest dla nas nadzieja

Jeżeli w zimie hotele będą zamknięte, to wiele osób na narty uda się do ...