Kindler był wiceprezesem PIT od roku 2014. Ostatni raz kandydował i uzyskał zaufanie członków organizacji podczas kongresu we wrześniu 2020 roku. Odchodzi więc w trakcie kadencji.
Czytaj więcej
Nieegzekwowanie przestrzegania prawa przez nielegalnych organizatorów turystyki i ograniczenie zarobkowego zajmowania się wycieczkami przez takie podmioty, jak fundacje, szkoły i kluby sportowe, to najważniejsze problemy do naprawienia w ustawie o imprezach turystycznych - uważa prezes Polskiej Izby Turystyki Paweł Niewiadomski.
Kindler nie chce komentować bezpośrednich powodów odejścia z kierownictwa PIT. Przyznaje tylko, że jest zmęczony pracą społeczną, a chęć rezygnacji z funkcji sygnalizował już kilka miesięcy wcześniej. – Ostatnie dwa lata były okresem niezwykle wytężonej pracy na rzecz obrony interesów branży turystycznej w kryzysie – mówi. – Ale moim zdaniem to jeszcze nie koniec, przed nami jeszcze większy kryzys. Choć wiele osób wkłada dużo energii i pracy w lobbowanie na rzecz naszej branży, to uważam, że organizacja taka jak PIT wymaga większej profesjonalizacji.
Andrzej Kindler pozostanie w PIT, jako szeregowy członek. Jest przedsiębiorcą turystycznym z Olsztyna, prowadzi biuro podróży Szarpie, organizujące zielone szkoły i kolonie dla dzieci i młodzieży we własnym ośrodku na Mazurach. W kierownictwie PIT odpowiadał za problemy turystyki dziecięcej i młodzieżowej, za walkę z szarą strefą, a także za komunikację zewnętrzną PIT.
Czytaj więcej
Po pięciu latach procesowania się przed sądami Polska Izba Turystyki wygrała z ministrem finansów sprawę o prawo przedsiębiorców do odliczania VAT od usług noclegowych nabywanych z zamiarem odsprzedaży. Fiskus uparcie odmawiał uznania tej reguły, nawet wbrew zasadom Unii Europejskiej.