Polska Organizacja Turystyczna zapytała w pierwszej połowie kwietnia Polaków, jak zamierzają spędzić tegoroczny długi weekend majowy. Wyniki badań pokazały interesujące zmiany w porównaniu z poprzednim rokiem.
Na majówkę wyjedzie czterech na dziesięciu Polaków
W tym roku w okresie 1-5 maja lub zbliżonym wyjedzie 43 procent Polaków, aż o 10 punktów procentowych więcej niż w ubiegłym roku. Większa skłonność do planowania podróży wynika prawdopodobnie z układu wolnych dni w kalendarzu, dających możliwość zaplanowani dłuższego niż rok temu wypoczynku.
W kraju wypoczywać planuje w tym czasie prawie co czwarty ankietowany (23 procent). Co dwunasty (8 procent) deklaruje, że wyjedzie za granicę. Część respondentów (12 procent) nie wie jeszcze, dokąd chce jechać.
Czytaj więcej
Marcowe wyniki hoteli są podobne do lutowych i wciąż słabsze w porównaniu z ubiegłym rokiem. Wielkanoc była udana, równie dobrze zapowiada się majówka - pisze IGHP w podsumowaniu comiesięcznej ankiety.
Mikrowyprawy i wypoczynek w domu
Niemal połowa Polaków nie zamierza w czasie majówki brać udziału w wyjeździe z noclegiem poza miejsce zamieszkania, jednak ponad jedna trzecia z nich planuje w tym czasie krótkie jednodniowe (bez noclegu) wycieczki po okolicy. Pozostali w ogóle nie ruszą się z domu. Dlaczego?