O wsparcie finansowe na wyjazd z programu „Turystyka dla wszystkich” starać się mogą osoby o najniższych dochodach. Wnioski składa się przez stronę internetową - podaje portal Greek Travel Pages.
Czytaj więcej
Bon turystyczny powinien na stałe wejść do polityki społecznej państwa. Jego obecna forma jest bardzo wygodna i sprawdzona – mówili uczestnicy debaty zorganizowanej przez serwis Turystyka.rp.pl. Padł postulat rozszerzenia działania bonu na całą sferę usług czasu wolnego i na objęcie nim dzieci z Ukrainy.
Dzięki nowemu systemowi beneficjenci będą mogli uzyskać e-voucher na pobyt w dowolnym hotelu lub obiekcie turystycznym w kraju. Jak mówi minister turystyki Grecji Wasilis Kikilias, w tym trudnym okresie rząd wspiera i obywateli i branżę, by każdy mógł ten rok zaliczyć do udanych pod względem turystycznym i biznesowym.
Z programu korzystać mogą Grecy o dochodach do 16 tysięcy euro na osobę i do 28 tysięcy na rodzinę. Kwota ta jest zwiększana w zależności od tego, ile dzieci mieszka w gospodarstwie domowym.
Zdaniem ministra tegoroczna odsłona jest lepsza niż ta z lat poprzednich, bo dotację podniesiono do 150 euro na osobę (przed rokiem 120 euro), osoby z orzeczoną niepełnosprawnością dostaną 200 euro.
Program pozwala zrealizować vouchery jednorazowo lub w ratach, do czerwca 2023 roku. Dzięki temu można wybrać się na wakacje poza szczytem sezonu turystycznego. Usługodawcy pieniądze otrzymują natychmiast.
Do programu zgłaszać się można za pośrednictwem strony internetowej, wykorzystując kody albo składając wnioski w centrach obsługi obywateli. Po wyznaczonym terminie odbędzie się losowanie online i aplikujący obywatele dostaną 200 tysięcy bonów „Turystyka dla wszystkich”.
Celem programu jest wzmocnienie turystyki krajowej, co jest częścią szerszych działań rządu na rzecz wspierania greckich gospodarstw domowych i przedsiębiorstw w związku ze skutkami kryzysu inflacyjnego.
Budżet na tegoroczny program turystyki socjalnej „Turystyka dla wszystkich” wynosi 31 milionów euro.
Czytaj więcej
Uregulowanie prawne najmu krótkoterminowego, wprowadzenie opłaty pobytowej, przywrócenie egzaminów dla przewodników – te trzy problemy, nad którymi pracuje Ministerstwo Sportu i Turystyki były przedmiotem konsultacji z branżą turystyczną i samorządami Pomorza.